SAFARI – „FURY SHOAL & BROTHERS”

 

SAFARI NURKOWE W MORZU CZERWONYM, EGIPT – „FURY SHOAL & BROTHERS”

Nowa trasa safari Fury Shoal + Brothersy, zaplanowana z myślą o tych, którzy poszukują różnorodności. Łączy głębokie nurkowania na Wielkim i Małym Bracie – często w towarzystwie dużych zwierzaków – z kolorowymi nurkowaniami na bogatych i malowniczych rafach w rejonie Fury Shoal.

Na tej trasie będziemy się przemieszczać w rozległym obszarze. Rozpoczniemy w Porcie Ghalib, w okolicach Marsa Alam, a skończymy w Hurghadzie. (W wyjątkowych przypadkach trasę można zrealizować w przeciwnym kierunku, czyli zaczynając w Hurghadzie, a następnie przepływając na południe, aby zejść na ląd w Porcie Ghalib.)

Startując w Porcie Ghalib, rozpoczniemy od małej rozgrzewki, czyli nurkowań typu check dive, na rafach w okolicach Marsa Alam. Zanurkujemy w zatoce Marsa Shouna z zamieszkującymi ją żółwiami, oraz na Abu Dabab – archipelagu raf koralowych, na którym można wykonać aż 6 różnych nurkowań.

Następnego dnia udamy się w stronę raf Fury Shoal, należących do obszaru raf świętego Jana. Zanurkujemy z delfinami zamieszkującymi Sataya Reef, przepłyniemy magicznie oświetlonymi korytarzami Malahi, przywitamy poranne słońce w koralowych ogrodach Claudia Reef. Kolejny dzień również spędzimy na Fury Shoal, w towarzystwie żółwi, ogończy, najeżek, napoleonów i wielu innych zwierząt zamieszkujących  HeavenMaksur i Abu Galawę. Czwarty dzień na morzu rozpoczniemy od nurkowania na słynnej rafie Elphinstone, w okolicach Marsa Alam. Miejsce to słynie z częstych spotkań z rekinami białopłetwymi (longimanusami) i barrakudami. Zdarzają się żółwie, większych rozmiarów napoleony i mureny. Opuszczając Elphinstone kierujemy się na północ, i tam zanurkujemy na kolejnym nurkowisku rafy Abu Dabab oraz na Marsa Torombi.

Po długim, nocnym przepłynięciu czeka nas kolejna ekscytująca część safari – Wyspy Braci. Położone niemal w centralnym punkcie egipskiej części Morza Czerwonego, Brothersy są niedostępne dla łodzi dziennych, wożących na nurkowania turystów zamieszkujących hotele na lądzie. Dwie maleńkie, wyrastające ponad taflę wody skalne wyspy, pod powierzchnią kryją prawdziwe królestwo dużych ryb. To tutaj mamy największą szansę na spotkanie wielu gatunków rekinów – longimanusów, szarych rafowych, młotów i kosogonów. Brothersy są też jednym z bardzo niewielu miejsc, w którym udało się wypatrzyć mantę. Oprócz niecodziennych spotkań z morskimi stworzeniami, podczas nurkowań na Wielkim Bracie odwiedzimy wraki statków Aida i Numidia. Nurkowaniom na Wyspach Braci często towarzyszą prądy. Są to z reguły nurkowania głębokie, dla nurków z większym doświadczeniem.

Ostatni dzień safari spędzimy już w okolicach Hurghady, wykonując jedno lub dwa nurkowania na rafach w pobliżu miasta.

Trasa przeznaczona jest dla nurków średniozaawansowanych i zaawansowanych.

Ramowy plan safari:

Dzień 1 – Przylot z Polski. Transfer na łódź.
Dzień 2 – wypłynięcie z portu, check dive i dwa nurkowania w okolicach Marsa Alam.
Dzień 3 – Fury Shoal: Sataya, Malahi, Claudia Reef.
Dzień 4 – Fury Shoal: Maksur,  Heaven, Abu Galawa.
Dzień 5 – Elphinstone, Abu Dabab, Marsa Torombi.
Dzień 6 – Wyspy Braci – 3 nurkowania.
Dzień 7 – Dwa nurkowania w okolicach Hurghady (Small Giftun, Aburamada)
Dzień 8 – transfer na lotnisko, wylot do Polski.

 


Opis łodzi:

Łódź safari „Marselia Star” została zbudowana w Aleksandrii w 2015 roku. Wygodny stalowy statek o długości 40 metrów i szerokości 8,5 metra zapewnia komfort podróżowania, nurkowania i mieszkania.
Łódź oferuje miejsce dla 28 nurków w 14 kabinach, z których wszystkie wyposażone są w łazienkę, klimatyzację i lodówkę. Ponieważ jadalnia i kuchnia znajdują się pod pokładem, na głównym i górnym pokładzie rozmieszczonych jest 10 kabin, w których znajdują się duże okna zapewniające więcej światła. Dwa salony oraz dwa pokłady słoneczne zachęcają do relaksu między nurkowaniami, wszystkie wyposażone są w kanapy i leżaki.

Infrastruktura – „Marselia Star”
Na łodzi jest 14 kabin, rozmieszczonych na 3 pokładach. W tym 4 na pokładzie dolnym, 8 na pokładzie głównym i 2 na pokładzie słonecznym. Wszystkie kabiny wyposażone są w łazienkę, klimatyzację i lodówkę.
Każda kajuta posiada system klimatyzacji, lodówkę i łazienkę z prysznicem, umywalką i toaletą.
Jadalnia / restauracja znajduje się na dolnym pokładzie. Dwa salony znajdują się na głównym pokładzie i na pokładzie słonecznym.
Idealnym miejscem na relaks między nurkowaniami są dwa pokłady słoneczne, wyposażone w leżaki, pufy i ławki. Do dyspozycji Gości jest również bar z zimnymi napojami i ekspres do kawy. Wysoki pokład zapewnia osłonę przed wiatrem, nawet w wietrzne dni.

Załoga „Marselia Star” składa się z dziesięciu osób. To wykwalifikowani zawodowi żeglarze, którzy spędzili większość życia pracując na morzu. Dzięki nim możemy zapewnić optymalny poziom komfortu i bezpieczeństwa. W skład załogi wchodzą: kapitan, kucharz, asystent kucharza, 2 stewardów, mechanik, zastępca mechanika oraz 3 marynarzy. Podczas każdego safari towarzyszy Wam przynajmniej jeden polski instruktor oraz egipski przewodnik.

Specyfikacja techniczna łodzi:
• Klasyfikacja łodzi: 4*
• Ilość osób: 28 + 2 przewodników
• Długość: 40m, Szerokość: 8,5m
• Silnik: HP Caterpillar
• Generatory: 1 x 60 kW, 1 x 130 kW
• Nawigacja: GPS, radar Furuno, echosonda, kompas

Globalny system ratunkowy na Sea GPS Navis 3000
• Komunikacja: Marine VHF, tel. satelitarny
• Woda: zbiornik 8000 l + instalacja odsalająca
• Tlen: 10 x butla 50 l
• Wyposażenie ratunkowe
– kamizelki
– tratwy ratunkowe
– gaśnice
• Wyposażenie nurkowe:
– 2 kompresory Coltri Sub К-14 240 liters/hour
– butle: aluminiowe 12 l i 15 l z zaworami DIN
– system mieszania NITROKSU

 

 

SAFARI – „FURY SHOAL & BROTHERS”

Data

23 - 30 lis 2023
Expired!

Czas

All Day

Lokalizacja

MORZE CZERWONE
EGIPT
Kategoria