padidan

DIVETOURS | Centrum Naukowe

padi-5stars

Doskonałe miejsce na nurkowanie oraz spędzenie wakacji z rodziną.

Marsa El Alam

Kurort Marsa Alam to jedno z najbardziej nieodgadnionych miejsc w Egipcie, ok. 270 km na południe od Hurghady. Spokojna i kameralna nieopanowana jeszcze przez masową turystykę dawna wioska rybacka. Jedno z lepszych miejsc w Egipcie do nurkowania, ze względu na niezwykle czystą wodę i dziką jeszcze naturę. Niezwykła fauna i flora wód Morza Czerwonego i magia kolorów podwodnego świata, zachwycają turystów z całego świata. Rafy koralowe są tu nienaruszone i wyjątkowo piękne.

Zakwaterowanie: Blue Reef Resort 4*

Hotel
Pięknie urządzony hotel z nutą arabskiej architektury wzbogaconej o współczesne detale. Dogodne położenie tuż przy plaży, niska zabudowa wśród zieleni - to wszystko zapewnia spokojny, ale i rodzinny hotelwypoczynek. Położony ok. 20 km od MARSA ALAM, ok. 40 km od portu lotniczego Marsa Alam. W pobliżu hotelu minimarket. 150 pokoi, 1 piętro, lobby, całodobowa recepcja, restauracja główna - dania w formie bufetu, restauracja á la carte Fish (nie objęta all inclusive) -owoce morza, bar The Karnak w pobliżu recepcji, bar Sun Rise przy basenie, bar Ocean View na plaży, bar w dyskotece (nie objęty all inclusive), sklepiki z pamiątkami; za opłatą: punkt internetowy, lekarz na wezwanie, fryzjer, salon urody, pralnia.
Pokoje
2-os. (możliwość 1 dostawki), praktycznie urządzony, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic lub wanna, wc; suszarka), telewizja satelitarna, telefon, sejf, minilodówka; bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon;
Plaża
hotelowa, piaszczysto-żwirkowa, łagodne zejście do morza, rafa koralowa (zalecane obuwie ochronne), bezpośrednio przy hotelu, bezpłatne parasole, leżaki i ręczniki; bar objęty all inclusive.
Sport i rozrywka
basen dla dorosłych, nieregularny kształt, ok. 500 m², gł. 1,6 m, podgrzewany w sezonie zimowym, brodzik dla dzieci, gł. ok. 0,5 m, przy basenie bezpłatne parasole, leżaki i ręczniki; tenis stołowy, siatkówka plażowa, piłka wodna, klub fitness; plac zabaw dla dzieci, miniklub (4-12 lat; lipiec-sierpień), dyskoteka Crocodile, amfiteatr, wieczorne animacje dla dorosłych; za opłatą: sauna, jacuzzi, masaże, bilard; możliwość przejażdżki na koniach i wielbłądach, centrum nurkowe.
All inclusive
śniadanie (7.00-10.00), obiad (12.30-14.30), kolacja (19.00-21.30) w formie bufetu w restauracji głównej; późne śniadanie w barze przy basenie (10.00-11.00); kawa, herbata, ciastka (16.00-17.00), przekąski (17.00-18.00) w barze przy plaży; przekąski w barze przy basenie (17.30-18.30); napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe w wyznaczonym barze (10.00-22.00).

Nurkowanie:
Nurkujemy z polskojęzyczną bazą nurkową, która znajduje się naprzeciwko hotelu Blue Reef Resort.

Przykładowe lokalizacje:
Marsa Samadai
7 km na na południe od Marsa Alam, głębokość do 30m. Duża piaszczysta zatoka łatwo osiągalna z brzegu. Zejście łagodnie opada przez połacie trawy morskiej. Bloki koralowe bogate w podwodne życie takie jak: żółwie, płaszczki, barakudy.
Marsa Assalaya
8 km na północ od Marsa Alam, głębokość do 50m. Zatoka o piaszczystym dnie, łatwe zejście, które opada poprzez połacie trawy morskiej w kierunku wspaniałych, kolorowych, pełnych życia raf sięgających od 28m do 50m. Coraz częściej można tu spotkać pasącego się diugonia.
Marsa Egla
16 km na północ od Marsa Alam, głębokość do 35m. Długa laguna o lazurowej wodzie i łagodnym zejściu. Po obu stronach laguny znajdują się rafy pełne podwodnych mieszkańców. Zobaczymy tu koniki morskie, ośmiornice, żółwie, płaszczki i diugonie.
Abu Dabbab
30 km na północ od Marsa Alam, głębokość do 30m. Szeroka zatoka z dużym pasmem trawiastej łąki, gdzie pojawiają się w dużych ilościach żółwie a niekiedy i diugonie. Na północnej stronie zatoki roztacza się przepiękny ogród koralowy.
NO.1
43 km na północ od Marsa Alam, głębokość do 60m. 150m do przejścia przez rafę oraz niewielką jaskinię. Wymagające zejście jest wynagrodzone wyjątkowym ogrodem koralowym zadziwiającym swoim kolorem i znajdującym się tam spadkiem (drop off).
Marsa Moray
40 km na północ od Marsa Alam, głębokość do 70m. Za wąskim wejściem rozciąga się zatoka z pięknymi koralowcami oraz dużą ilością ryb. Pomimo, że południowa część zatoki sięga głębokości 70m stanowi ona dogodną lokalizację dla wszystkich nurków.

Koszty:
Wyjazd:
Cena obejmuje przelot, zakwaterowanie i wyżywienie All Inclusive.
Osoba dorosła w pokoju dwuosobowym 1976 PLN
Osoba dorosła w pokoju jednoosobowym 2215 PLN
Nurkowanie:
Pakiet nurkowy 5 dniowy (10 nurkowań) - 200 EUR
W cenie: 2 nurkowania dziennie, balast, butla, powietrze, przewodnik nurkowy, transfer z hotelu.
Cena nie zawiera: ubezpieczenia nurkowego.
Dopłaty do pakietu nurkowego:
- Abu Dabbab - 10 EUR
- Nurkowanie z łodzi - 35 EUR

Kursy nurkowe
OWD – podczas wyjazdu istnieje możliwość dokończenia kursu OWD (dla osób, które ukończą wcześniej w Polsce część teoretyczną i basenową)
AOWD - różnorodność miejsc nurkowych oraz ich głębokości, oferują idealne warunki do przeprowadzenia kursu. Cena 800 PLN. W cenę wliczony jest certyfikat, materiały oraz wypożyczenie specjalistycznego sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia nurkowań szkoleniowych (latarka, kompas, kołowrotek, tabliczka itp.)
Kursy specjalizacyjne - w zależności od zainteresowania uczestników wyjazdu, oferujemy całą gamę kursów specjalizacyjnych, np. głęboka, nawigacyjna, nocna, nitrox.
Wraz ze zgłoszeniem chęci uczestnictwa w wyjeździe, prosimy o informację dotyczącą kursów, w których chcielibyście wziąć udział.

Rezerwacja i informacje
Płatność w dwóch ratach:
- 30% ceny w momencie rezerwacji
- pozostałe 70% do 14.02.2017
- Opłata za nurkowanie w Centrum Nurkowym w Marsa Alam.
Wypożyczenie sprzętu nurkowego:
Jeśli nie posiadasz własnego sprzętu, możesz wypożyczyć go w DiveTours. OFERTA SPECJALNA na wyjazd do Marsa Alam: koszt 1 elementu na tydzień 75 PLN (automat oddechowy, skafander, jacket). UWAGA!!! ilość sprzętu jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA. PROSIMY O JAK NAJSZYBSZE ZGŁOSZENIA!!!!

 

Skontaktuj się z nami

DIVE TOURS SZKOŁA NURKOWANIA

Galeria Podolany I piętro

ul. Strzeszyńska 63, lok. 11

60-479 Poznań

tel. +48 782 859 823
e-mail: piotr@divetours.pl    biuro@divetours.pl   serwis internetowy: sirolgierd@gmail.com 

Partnerzy

bare pl