padidan

DIVETOURS | Centrum Naukowe

padi-5stars

Ohrid, Macedonia 21-28.05.2016- doskonałe miejsce na nurkowanie oraz spędzenie wakacji z rodziną.

Miasto Ochryda Ohrid- perła Macedonii położona nad brzegiem przepięknego jeziora Ochrydzkiego, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Historia Lychnidos (grecka i rzymska nazwa Ochrydy oznaczająca miasto światła) sięga czasów prehistorycznych. W mieście zachowały się liczne zabytki: ruiny bazyliki św. Erazma z IV wieku, ruiny twierdzy cara Samuela z X-XI wieku, starożytny teatr, a przechowywana w miejscowym muzeum kolekcja ikon, uchodzi za jedna z najciekawszych na świecie. Na przeciwległym brzegu jeziora leży zabytkowy klasztor św. Nauma - najstarszy uniwersytet na Bałkanach.
Jezioro Ochrydzkie- duże (358 km2 powierzchni) trzeciorzędowe, rozdzielone granicą między Albanię i Macedonię. Najstarsze jezioro w Europie, najgłębsze na całych Bałkanach. W ostatnich latach właściciel bazy nurkowej, z której gościnności będziemy korzystać, przeprowadził badania z grupą naukowców, w wyniku tych badań ustalono głębokość jeziora na 303 metry. Jezioro Ochrydzkie należy do jezior tektonicznych. Występuje w nim endemiczna fauna, m.in. pstrąg ochrydzki (ohridska pstrmka) oraz niespotykany w innych miejscach gatunek gąbki. Jezioro wpisane zostało na światową listę dziedzictwa UNESCO.
Zakwaterowanie: Apartmani Chardak - kwatery u typowej macedońskiej rodziny. Pokoje 2-, 3-, 4- ,5- osobowe z łazienką i lodówką. 
Wyżywienie - śniadanie, kolacja.
Nurkowanie: Centrum Nurkowe Amphora - Centrum jest częścią Muzeum Na Wodzie "Plocha Michov Grad", prehistorycznej osady na wodzie. Osada ta pochodzi z okresu przełomu dwóch epok, epoki brązu i epoki żelaza. Pod wodą zachowało się wiele śladów z tego okresu, a także inne pozostałości, takie jak starożytne amfory. Najładniejsza z nich znajduje się na ok. 30 metrach. Wspaniała widoczność powoduje, że nawet na głębokości 50 metrów nie potrzeba oświetlenia, jest tam bowiem jasno!!! Podczas naszych nurkowań będziemy mieli okazję eksplorować teren badań archeologicznych oraz podwodne muzeum. Jest to jedno z nielicznych na świecie miejsc, gdzie można nurkować na miejscu prowadzenia badań archeologicznych bez konieczności posiadania uprawnień archeologa podwodnego. Wystarczy bowiem zgoda właściciela bazy, a pan Milutin już ją nam udzielił. Zapraszam do wspólnego eksplorowania pięknego Jeziora Ochrydzkiego!
Koszty:
Nocleg 
140,00 EUR / osobę - zakwaterowanie 7 nocy z wyżywieniem (śniadanie, kolacja)
Nurkowanie 
pakiet 10 nurkowań - 200,00 EUR 
(w cenę wliczone jest wypożyczenie butli oraz balastu, opieka przewodnika nurkowego)
Dojazd: We własnym zakresie, jednak w celu obniżenia kosztów będziemy łączyć się w zespoły podróżujące jednym samochodem. Długość trasy około 1 700 km w jedną stronę. Istnieje również możliwość dojazdu naszym busem nurkowym.
Rezerwacja i informacje
Płatność w dwóch ratach: 
- zaliczka 50 EUR w momencie rezerwacji 
- reszta kwoty (za nocleg) do 10 kwietnia 2016
Wypożyczenie sprzętu nurkowego: 
Jeśli nie posiadasz własnego sprzętu, możesz wypożyczyć go w DiveTours. OFERTA SPECJALNA na wyjazd do Macedonii: koszt 1 elementu na tydzień 75 PLN (automat oddechowy, skafander, jacket). 
UWAGA!!! ilość sprzętu jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.
Przysyłajcie zgłoszenia mailem lub zgłaszajcie się telefonicznie.
Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki.
ILOŚĆ MIEJSC NOCLEGOWYCH JEST OGRANICZONA. PROSIMY O JAK NAJSZYBSZE ZGŁOSZENIA!!!!

Z poprzednich wyjazdów powstały dwa artykuły opublikowane w dwumiesięczniku "Podwodny Świat". Skróty możecie znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce projekty.
http://divetours.pl/projekty/21-wyprawa-ohrid-2014
http://divetours.pl/…/22-nurkowania-archeologiczne-w-nan-dol
http://divetours.pl/projekty/23-zrodla-swietego-nauma

ZAPRASZAMY I POZDRAWIAMY fb
w imieniu DiveTours Team 
Piotr Kaźmierczak 
PADI Master Instructor 
tel. 782 859 823
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
5*DIVE TOURS 
Szkoła Nurkowania 
Galeria Podolany - I piętro 
ul. Strzeszyńska 63 lok. 38 
60-479 Poznań

 

 

Skontaktuj się z nami

DIVE TOURS SZKOŁA NURKOWANIA

Galeria Podolany I piętro

ul. Strzeszyńska 63, lok. 11

60-479 Poznań

tel. +48 782 859 823
e-mail: piotr@divetours.pl    biuro@divetours.pl   serwis internetowy: sirolgierd@gmail.com 

Partnerzy

bare pl